ГО "БАТЬКО МАЄ ПРАВО" ОТРИМУЄ ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ ПО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ І ДАЄ ПОЧАТОК НОВІЙ СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ

ГО "БАТЬКО МАЄ ПРАВО" ОТРИМУЄ ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ ПО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ І ДАЄ ПОЧАТОК НОВІЙ СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ

Святошинський Районний Суд М. КиєваСуддя: Шум Лариса Миколаївна

batkomaepravo.org

Сотні разів ГО "Батько МАЄ ПРАВО" зазначало, що ми живемо у країні, де повністю винищуються права того з батьків, хто проживає окремо від дитини Причин безліч - це стереотипне мислення, недолуга судова система, яка не хоче змінюватись, законодавець, який не бачить далі свого носа і багато інших негативних чинників.

Після розлучення подружжя, яке має дітей, права українського батька, які теоретично захищені законом, на практиці не захищаються судом.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" безмірно критикує недолугих суддів, які знущаючись над законом, паплюжать права батьків і дітей. Часто судді говорять: сімейні спори - найскладніші в українському судочинстві. "Чому" - питаю я. Жодного разу я не отримав доречної відповіді.

"Це ж дуже просто" - говорю я. Маєте гарного батька, маєте гарну матір, маєте рівне право дитини на контакт з обома батьками, маєте закон, говорячий про рівність батьків.

Чому ж складно? Діліть час на участь у вихованні порівну. Приводьте судове рішення до норм ЦПК України, вказуючи так звану зобов'язальну частину, щоб рішення можна було подати до примусового виконання і все.. вуаля. Одне-два засідання і буде справедливе, законне рішення суду.

Натомість більшість суддів йдуть по давно накатаній практиці і починають з'ясовувати Бог зна що у ході судового розгляду: хто кого куди бив, хто кого як звинувачиував і т.п., що часто чутно у подібній категорії справ і самі ж заганяють себе у глухий процесуальний кут. Процеси по участі у вихованн затягуються на роки, встановлюються факти, які взагалі не мають відношення до суті спору і як результат недолугі дискримінаційні рішення.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" - єдина і найбільша правозахисна дитяча організація, яка захищає права дітей на обох батьків і відстоює право людей на закон, одним з напрямків своєї роботи взяла повну зміну судової практики у питаннях по дітях.

Ми ретельно працюємо над нашими позовами, ми щодня виточуємо нові юридичні можливості, винаходимо дірки у законодавстві і на рівні закодавця, намагаємось їх усувати, а ще ми запроваджуємо нові підходи до вирішення питань по дітях.

Так ми експерементатори. Але ми експерементуємо у судових процесах по своїх дітях і тому кістьми лягаємо за кожен аргумент, за кожну кому і крапку у позові, і ми ніколи не відсутупаємо. Саме так діють юристи ГО "Батько МАЄ ПРАВО".

Думаючі судді є. Судді, які чують здорові та законні аргументи сторін і готові вдихнути свіжий подих у затхлу судову систему, пронизану дискримінаційними стереотипами.

Одна з таких судів - це суддя Святошинського районного суду м.Києва Шум Лариса Миколаївна.

Падаючи позов по своїй участі у вихованні моєї доні Варі Швець у 2016 році, я проаналізував все, що було прогресивного по подібних спорах у судовій практиці. А у практиці фактично нічого не було. Тоді і було видумано схему участі батька у вихованні дитини, яку зараз юристи ГО "Батько МАЄ ПРАВО" називають "День через день, вихідні через вихідні, половина канікул".

У позові особлива увагу була приділена наступній можливості виконувати рішення суду, що є другою величезною проблемою у вирішенні подібних спорів. Як саме буде виконуватись рішення суду? Який порядок та спосіб його виконання? Багато правників не звертають на це увагу, а дарма.

Далі був тривалий розгляд справи судом. В рамках цього процесу було отримате перше та унікальне рішення по забезпеченню права батька на контакт з дитиною, з використанням забезпечення позову. ГО "Батько МАЄ ПРАВО" багато писало про цю практику, розпочату нами у 2017 році. Щоб отримати першу в Україні ухвалу по забезпеченню позову (право на контакт з дитиною), ГО пройшло багато кіл подачі забезпечень, апеляцій і знову подачі забезпечень. Але ухвалу було отримано. Зараз в Україні вже 7 подібних ухвал, які дають надію батькам на контакт зі своїми дітьми під час тривалих судових процесів. Особлива подяка від ГО "Батько МАЄ ПРАВО" судді Шевченківський Районний суд м. Києва Ирина Макаренко за ідею подібних видів судових рішень. Це саме по її колись постановлений ухвалі та, на жаль, скасованій того часу апеляцією, ГО вдосконалювала та розвивала подібну практику.

З іншими інікальними рішеннями ГО "Батько МАЄ ПРАВО" можна ознайомитись за посиланням

https://www.batkomaepravo.org/uniq-court

І ось прийшов час зразкового рішення суду по участі у вихованні. Рішення ухвалене судедю Шум Л.М. дійсно має ознаки унікальності, оскільки в ньому збалансований і пропорційно розподілений час на участь батька у вихованні дитини, грамотно розподілений час на "ночівлі" дитини у батька, розподілений час на канікулярний період і головне - це низка так званих "зобов'язань", які встановлюють порядок та спосіб спілкування з дитиною і дають можливість ефективно виконати рішення суду.

Повний текст рішення суду викладений за посиланням на сайті ГО "Батько МАЄ ПРАВО"

https://www.batkomaepravo.org/ima…/documents/document_56.pdf

Насправді ГО "Батько МАЄ ПРАВО" просило у суду значно більше, Прохальна частина була викладена на 3 (трьох сторінках) позовної заяви, але за тривалий час, розгляду справи обставини змінились, дитина підросла і суд вимушений був відмовити у задоволенні ряду вимог. Інакше рішення було б ще більш зразковим.

Зараз подібну практику ГО "Батько МАЄ ПРАВО" запроваджує у всіх судових процесах, де батько хоче мати повноцінну участь у вихованні дитини. Але це тільки один з численних наших унікальних існтрументів, якими користуються юристи ГО. За останній рік наші вимоги, викладені у позовних заявах стали ще більш досконалими, але не змінився наш принцип по дітях: ми продовжуємо лягати кістьми за кожну крапку і кому у тому, що ми просимо у суду. Робимо ми це по двох причинах, бо за кожною нашою позовною вимогою право на справедливість і доля конкретної дитини і друге - ми хочемо, щоб справедливість запанувала у кожній справі по кожній дитині в Україні і справи по дітях не сприймались судами як складні.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" висловлює вдячність судді Святошинський Районний Суд М. Києва Шум Ларисі Миколаївні за розуміння того, як закон має працювати у вирішенні спорів по участі одного з батьків у вихованні дитини. Дякуємо за унікальне рішення.

Пройде час і подібні позовні вимоги, ми впевнені, будуть задовольнятись кожним суддею в Україні. І тоді ніхто навіть і не згадає, хто були ті перші судді-революціонери, які почали ухвалювати подібні рішення, але українське батьквство завжди буде пам'ятати суддю звичайного суду першої інстанції Шум Л.М. за те, що вона була однією з тих, хто поклав початок новій судовій практиці.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" висловлює вдячність великій спільноті активістів ГО, які підтримують один одного у судових процесах, надають нові ідеї і борються за впровадження нових судових практик.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" звертається до суддів України і просить ознайомитись з цим рішення та застосовувати його принципи у своїй роботі. Це дозволить швидше змінити якість судочиниства у дитячих питаннях на краще.

ГО "Батько МАЄ ПРАВО" звертається до всіх батьків України з простим закликом бути відповідальними перед своїми малявками, не кидати своїх дітей навіть тоді, коли знову отримати шанс на контакт зі своєю дитиною задається майше неможливим. Наше переконання - неможливого не буває і ми це доводимо. Ми повертаємо наших дітей, ми повертаємо право на щасливе дитинство наших малюків, бо іншого вибору і бути не може.

Всім батькам, матерям, бабусям та дідусям, хто перебуває у складній ситуації, втратив контакт з дитиною через перешкоджання з боку іншого з батьків або інших членів родини, ГО "Батько МАЄ ПРАВО" готова надати допомогу.

Заходьте на сайт ГО "Батько МАЄ ПРАВО" batkomaepravo.org або телефонуйте координатору ГО Батько МАЄ ПРАВО Marina Gromova097 022 99 22.

Наші юристи нададуть як базову безкоштовну правову допомогу, так і готові повноцінно взятись за вирішення спору по вашій дитині. Ми перші у цій країні і ми найращі, а головне, що ми готові на смерть стояти за долю кожної малявки.

ХВИЛЯ РЕПОСТІВ ПОРОДЖУЄ ЦУНАМІ ЗМІН!!!

Зі сподіваннями на щасливе дитинство кожного малюка,голова ГО Батько МАЄ ПРАВООлександр ШвецьСаша Швец (Саша Швець)