Громадська організація «Батько МАЄ ПРАВО» була заснована у 2015 році Олександром Швецем і адвокатом Тетяною Горяною з метою рекомендацій та удосконалення державної системи опіки над дітьми, та перезапуску її, знищення застарілих практик радянської системи.

Олександр Швець – звичайний батько, який з дитинства майже одноосібно виховував дочку Варвару. Після розлучення колишня дружина вивезла з дому дитину у невідомому напрямку. Батько намагався визначити місце проживання дитини з собою, щоб продовжувати піклуватись про доню, пройшов всі кола «пекла» розгляду питання місця проживання дитини в опіках, десятки судових процесів і врешті-решт справа дійшла до Європейського суду з прав людини. Зрозумівши, що державна система повністю бездіяльна у захисті власних дітей, разом з адвокатом Тетяною Горяною, було прийняте рішення про заснування ГО «Батько МАЄ ПРАВО» з метою об’єднання потужного батьківського руху та повної зміни системи опіки над дітьми.

В Україні майже неможливо батькові визначити місце проживання дитини з батьком, опіки зводять питання участі у вихованні батька, зазвичай, до надання кількох годин на спілкування з дитиною на тиждень у присутності матері. І навіть ці рішення не виконуються. Органи правопорядку не реагують на порушення прав батьків і дітей. В державі не має процедури виконання рішень органів опіки та піклування. Судова система виступає «гільйотиною», яка безжалісно рубає права батьків, не зважаючи на Закон. В Україні повністю відсутня відповідальність за порушення прав батьків і дітей. Варто також зазначити, що дана сфера сімейних правовідносин є надзвичайно корупційною. На українських дітях заробляють шалені кошти всі, від звичайного чиновника до найвищого високопосадовця.

Мета ГО «Батько МАЄ ПРАВО» – це об’єднати десятки тисяч відповідальних батьків, матерів, бабусь і дідусів, які прагнуть щасливого майбутнього для своїх дітей. Ми боремось за рівноправ’я батьків, встановлення відповідальності за порушення прав дітей, за те, щоб державна машина набрала сучасних обрисів і почала виконувати свої функції, гарантовані Конституцією і законами України.

Ми говоримо рішуче «НІ» найменшим проявам дискримінації прав батьків і дітей.

Які наші методи досягнення мети:

1. Ми об’єднуємо відповідальних громадян, щоб висувати вимоги державі;

2. Ми співпрацюємо з медіа завдяки висвітленню проблеми відповідальними ЗМІ, Україна позбавиться ганебної системи дискримінації, якій не місце в сучасній Україні;

3. Ми плануємо судитись з державою за кожне порушення прав батьків і дітей, не зважаючи на посади чи рівень державної установи з метою заставити державну машину усунути недоліки сфери опіки над дітьми судовими рішеннями;

4. Ми готуємо законодавчі ініціативи на зміну системи опіки і впровадження кращих практик, направлених на швидкі зміни;

5. Ми розвіємо радянський застарілий стереотип про перевагу жінки над чоловіком у питанні виховання дитини.

МИ переконані що всі люди створені рівними, і нам дані деякі невід'ємні права, в числі яких знаходяться - життя, свобода і право на щастя.

МИ віримо що якщо яка-небудь влада перешкоджає досягненню цих цілей, то народ має право змінити або знищити цю владу і заснувати нову на таких підставах і засадах, які найкраще повинні забезпечити нашу безпеку і щастя.

МИ рівні перед законом і навіть громадяни у мантіях верховних суддів мають відповідати за свої дії. МИ подали скаргу на бездіяльність Генерального прокурора України пана Ю. Луценка і через суд мусимо зобов'язати його розслідувати дії ВСУ, що мають ознаки злочину.

МИ подали скаргу на бездіяльність омбудсмена Валерії Лутковської та виграли його. Суд забов’язав В.Лутковську розглянути пропозиції ГО та виплатити 1000грн. судового збору.

МИ кожного дня боремось за долю кожної дитини. В опіках, судах та службах у справах дітей. Маємо позитивні рішення на користь батьків. Збираємо досвід кожного тата та вибудовуємо загальну систему захисту інтересів дитини після розлучення.

Нас багато і кожного дня стає все більше. Нашими руками пишеться нова історія України.

Якщо ви хочете доєднатись до позитивних змін в державі – приєднуйтесь. Реєструйтесь на сайті і доєднайтесь до спільноти тих, хто змінить цю державу на краще.