Де зберігається медична картка дитини
 
Image

Хто знає де медкартка?;)

Де зберігаються медични картки дітей
 

Звертаючись до медичного закладу, у якому стоїть на обліку дитина, один з батьків нерідко стикається з ситуацією, коли медична картка дитини відсутня у реєстратурі та як потім виявляєтся - знаходиться у другого з батьків вдома. Звертаю увагу, що відсутність картки у медичному закладі різко обмежує права та обов'язки батьків на піклування про здоров'я дитини. Зрозуміло, що визначити стан здоров'я дитини без картки, опираючись тільки на слова дільничного педіатра - практично не можливо.

Шукаючи відповідь у мережі Інтернет на подібні питання, не можливо знайти нічого крім нісенітниць накшалт "медкартка - це власність батьків". Та чітко визначити де саме повинна зберігатися медична картка не складно, бо порядок видачі та зберігання карток передбачений відповідними нормативними актами. Нажаль, більшість співробітників медичних закладів ігнорують визначений порядок.

   п.18 ч.1 Наказу Міністерства охорони здоров'я № 527 від 28.07.2014 р.
Про затвердження форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Затвердити такі, що додаються: форму первинної облікової документації № 112/о «Історія розвитку дитини № ___» та Інструкцію щодо її заповнення.
 
   п.27 «Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню, незалежно від підпорядкування та форми власності»

Форма № 112/о зберігається у картотеці реєстратури за роками народження і передається лікарю в день відвідування дитиною поліклініки/ЦПМСД або при відвідуванні лікарем дитини вдома.

Вимоги Інструкції чітко вказують - форма 112/о повинна зберігатися лише в реєстратурі або у кабінеті лікаря і ніде більше! Зберігання форми 112/о, Інструкцією в інших будь-яких містах не передбачено! Нагадую: посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі Законів України та в межах своїх повноважень. А у разі порушення Законів – нести відповідальність у встановленому порядку.

   ст.80 Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров'я»
Особи, винні у порушенні законодавства про охорону здоров'я, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
 

Порядок зберігання форми 063/о (Карти профілактичних щеплень), також регламентовано відповідними нормами.

   п.п.1.5, 1.6 Наказу Міністерства охорони здоров'я № 1 від 10.01.2006 р.
Про затвердження Форм первинної облікової документації з інфекційної, дерматовенерологічної, онкологічної захворюваності та інструкцій щодо їх заповнення

Затвердити форму первинної облікової документації N 063/о "Карта профілактичних щеплень"
Затвердити інструкцію щодо заповнення форми первинної облікової документації N 063/о "Карта профілактичних щеплень"
 
   п.21 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації N 063/о "Карта профілактичних щеплень"

Карти зберігаються в спеціальній картотеці поліклініки, ФАПу, де їх розподіляють за місяцями наступного щеплення, що забезпечує щомісячний облік дітей, які підлягають активній імунізації.

Аналізуючи відповіді медичних закладів про можливість батьків ознайомитися з вмістом медичних карткок дітей, нерідко можна побачити, що батьки вимагали саме отримати картки на руки. Але зверніть увагу на різницю між термінами «отримати на руки» та «ознайомитися зі змістом». Зрозуміло, що відповідно вищезазначених норм Законів перший термін суперечить інструкціям. Звісно, для того, щоб ознайомитися з вмістом картки, потрібно її отримати в руки. Та вам, як батькам дитини, ніхто не може заборонити зробити це у кабінеті лікаря на вашу вимогу. Додам, що найкраще вивчити зміст форми 112/о - сфотографувавши всі її сторінки. Заборона вчинити ці дії виходить за межі повноважень посадових осіб. Впевнено нагадайте таким «Айболітам», єдине, що вони можуть зробити у разі незгоди – це подати позов проти вас до суду.

Зробимо висновки і визначимо, що незаконними діями співробітників медичних установ будуть наступні:

  • передача медичної картки з реєстратури на руки одному з батьків взагалі;
  • передача медичної картки на руки при направленні до лікарів-спеціалістів;
  • передача медичної картки одному з батьків відповідно написаної заяви;
  • передача на зберігання картки додому одному з батьків, начебто з остраху її втратити;
  • передача медичної картки на зберігання додому, бо так зручніше і т.і.

Саме так, коли ви отримуєте медичну картку дитини у реєстратурі медичного закладу на руки з метою відвідування лікаря – відповідальні особи можуть понести відповідальність за вчинення цих дій, бо вони є незаконними. Спосіб передачі карток до лікарів під час відвідування медичного закладу – це вже проблема головного лікаря, до якого і потрібно звертатись у встановленому порядку з вимогою про усунення перешкод на ваше право і обов’язок щодо дій при піклуванні про здоров’я дитини.

За сприяння активістів регіонального осередку громадської організації «Батько МАЄ ПРАВО» у м.Суми, було припинено незаконні дії, щодо порушеного порядку зберігання медичних карт дітей та попереджено про відповідальність посадових осіб дитячого лікувального закладу міста.

   Посилання на застосовані норми законів

 


 

Адміністратор сайту ГО «Батько МАЄ ПРАВО»
Дмитро БІЛИЙ

27 грудня 2017 р.
останнє редагування: 27 грудня 2017 р.