МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ТРЬОХ ДІТЕЙ З БАТЬКОМ

Нам зателефонував тато Віталій з Житомирської області.В нього 3 дітей 2 дівчинки двійня 10 років, та хлопчик 7 років. Після розлучення у 2017-р. Визначили місце проживання дітей з матір'ю. За усною згодою сторін, тато почав сплачувати аліменти. Через два місяці діти після школи прийшли до батька: - Ми втекли з дому, з мамою жити не можемо. Тато прийняв дітей та пішов в районну раду. Три засідання в органах опіки та піклування. Три битви де кожному батько розказував що раз діти прийшли до мене то я їх ніколи не поверну назад.А у відповідь чув: - Онаже мама, ти забрав дітей у мами ти їх налаштував проти. Одинадцять засідань у суді першої інстанції, справжня битва та зламування стереотипів щодо виховання у батька. І нарешті він отримав рішення про місце проживання дітей з собою. Все що давало сили це дитяча підтримка та віра в перемогу. Державні органи тільки атакували.За період судів мама дітей приходила до школи 2 рази на 5 хв з критикою та закидами, робила зауваження: - не так вдягнена;- не так себе ведеш, сядь нормально.Мама не працює, винаймає квартиру та живе на соціальну допомогу, виплату на трьох дітей та аліменти. Вона не вживає алкоголь, та в принципі абсолютно звичайна жінка. Але дітям ніколи не могла дати свого тепла та міцного емоційного зв'язку. Просто піклувалась про них як про помідор у горщику. Поливаєш його і він росте.після розлучення почала тиранити дітей та звинувачувати у своїх бідах. От вони й втекли. Коли діти прийшли до батька він перестав відправляти аліменти. На сьогодні має заборгованість 40 000-грн та позбавлений права на керування транспортом. Понесе рішення до виконавця та буде закривати це питання.Мама подала апеляцію щоб суд визначив місце проживання дітей таки з нею. На що суд відмовив. Повний текст рішення тато забере згодом. Та передасть у спільноту батьків для ознайомлення та поширення позитивної практики.Наступна станція касація. Віталій отримав консультацію щодо розгляду даного виду скарг.Віталій передає кожному з батьків:- Ніколи не бійтеся державних служб. Вони мають виконувати закон. 

На жаль стереотипи суспільства такі:

- Покинув дітей поганий.

- Борешся за дітей, теж поганий забрав у матері. 

Ніколи не здавайтесь.

Бо ніколи собі цього не простите.

#Батько_МАЄ_ПРАВО

Я також хочу долучитись до побажання - боротись. Не вірте в дурню про "діти виростуть і все зрозуміють". Спочатку відріжуть доступ до дітей, потім скажуть що от,Ю навіть ніразу не прийшов. І це дітей озлобить ще більше. Коли мої діти виростуть, я з гордістю скажу.

Я навіть знаю що скажу синам якщо ті виростуть. І запитають вмене про це.

Я скажу: - я боровся довгі роки, пліч-о-пліч з такими ж татами як і сам. І ми зробили неможливе, ми змінили систему, ми змініли разом закон України. І дорогі мої сини. Хоч ми і втартили наш час назавжди. Ми боролись не даремно. Я боровся за те, щоб коли ви виростете - щоб ви мали ПРАВО, на власних дітей! Ми передаємо вам країну, змінену ,кращу. Бо ви росли .в країні батьківського геноциду. Де батько, - банкомат і "лох". Ви мої сини, і я кістьми ляжу, щоб ви жили в геть іншій Україні!